3
4
5
6

Ο Αστροναύτης Γελάνθης επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα με το εντυπωσιακό 5-1 επί του Κατσαντώνη.

Η ενημέρωση του Αστροναύτη:

"Στις νίκες επέστρεψαν οι Αστροναύτες κόντρα στον Κατσαντώνη.

Ο Μακρυγιάννης με εξαιρετικό σούτ απ' τα 40 μέτρα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μόλις στο 7' για το 1-0.

Στο 10' όμως η απάντηση ήταν άμεση καθώς ο Σούφλας Ε. με απευθείας φάουλ Φέρνει το ματς στο 1-1 για την ομάδα του Κατσαντώνη.

Στο 35' ο Μακρυγιάννης Π. αστόχησε απ' το σημείο του πέναλτι για τον Αστροναύτη.

Ο Κατσόγιαννος Β. 37' δίνει ξανά προβάδισμα για τους Αστροναύτες με σούτ εκτός περιοχής κάνοντας το 2-1 όπου είναι ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισαν το τρίποντο. Ο Τσιβόλας Γ. - CAVANI στο 68ο λεπτο με σέντρα διαβήτη του Κερτσόβα Ε. να ρίχνει φωτοβολίδα από κοντά κάνοντας το 3-1.

Στο 81' ο Οικονόμου Ο. βρίσκει δίχτυα στο ντεμπούτο του με την φανέλα του Αστροναύτη με εξαιρετικό σουτ στην δεξιά πλευρά να κάνει το 4-1.

Ο Αβραμίδης Β. διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με 5-1 στο 90' για την ομάδα του Κώστα Τρίμμη".