katevas 2024 1139X350

Δεν τα κατάφερε στην Καστοριά ο Α.Σ.Κ.!

arvithas

ilios

Δεν τα κατάφερε ο Α.Σ. Καρδίτσας στην Καστοριά γνωρίζοντας την ήττα από την κατά τεκμήριο καλύτερη ομάδα της κατηγορίας.

Παρά την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν οι "κυανόλευκοι" του Κώστα Ρουμελιώτη ηττήθηκαν με 79-67 από τους πρωτοπόρους του ομίλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Καρδιτσιώτικη ομάδα ξεκίνησε αρκετά καλά, έχοντας το προβάδισμα με 18-19.

Μέχρι το ημίχρονο είχε επαφή στο σκορ μένοντας πίσω με -8 (40-32). Από το 3ο δεκάλεπτο και μετά όμως οι γηπεδούχοι ανέλαβαν τα ηνία φτάνοντας στην τελική επικράτηση με σκορ 79-67.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 40-32, 67-49, 79-67.

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 18 (3), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 4, Μπέγος, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 18 (2), Τερσενίδης 2, Τασιούδης, Τεπετίδης 3 (1), Αντωνιάδης 5, Μπένας 14 (1), Τσότσος 11 (1).

ΑΣ Καρδίτσας (Ρουμελιώτης): Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 9 (3), Σκορδάς, Μαυρογιάννης 11, Κ. Παππάς 5, Καμαριώτης 19 (4), Παπαδόπουλος 7, Τριχόπουλος 10 (2), Θέος 3 (1), Γρ. Παππάς 1.

Διαιτητές: Τζιοπάνος, Τσιρτσιμάλης.