Εύκολα νικητής στο Καρδιτσιώτικο ντέρμπι ο Ήφαιστος!

6
7
8
9

Ο Ήφαιστος αναδείχτηκε μεγάλος νικητής στο Καρδιτσιώτικο ντέρμπι του Σαββάτου (4/11) κόντρα στον Ολυμπιακό για τη 2η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Οι "κιτρινόμαυροι" του Σπύρου Παππά κυριάρχησαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο καταφέρνοντας να φτάσουν με ευκολία στην τελική επικράτηση με σκορ 49-64.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τον Ήφαιστο (θα ονομάζεται Αναγέννηση τη νέα σεζόν στα πλαίσια της συνεργασίας του με τους "κιτρινόμαυρους") που μπήκε δυναμικά στη φετινή σεζόν, έχοντας όλο το μέλλον μπροστά του.

Στα αγωνιστικά ο Ήφαιστος έδειξε από νωρίς τις προθέσεις του παίρνοντας άνετα τη νίκη. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι στο πρώτο δεκάλεπτο δέχτηκε μόλις 2 (!) πόντους, πηγαίνοντας με +19 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου (14-33).

Τα πράγματα ήταν απλά στο δεύτερο μέρος με τους τυπικά γηπεδούχους να πλησιάζουν κάπως στην 3η περίοδο, αλλά στο τέλος να γνωρίζουν την ήττα με το τελικό 49-64.

Τα δεκάλεπτα: 2-17, 14-33, 32-41, 49-64.

Ολυμπιακός Καρδίτσας: Καραγιάννης, Μίσσας, Ξένος, Χατζηγούλας, Σφακιανός, Ζαχάνας, Βούλγαρης, Γκόβαρης, Παπανδρέας,Δεσπούλης, Δεμερλιώτης.

Ήφαιστος: Κουτζούχας, Μπράχος, Κατσαρός, Τσιόγκας, Τσιγγενόπουλος, Κοβάτσεφ, Τσέλιος, Μπρούτσος, Τσιώτας, Μάττας, Νότος, Ξηροφώτος.