Μπάσκετ

katevas 2024 1139X350

Πρώτη ήττα για τον Ήφαιστο!

Την πρώτη του φετινή ήττα γνώρισε το Σάββατο (26/11) στο κλειστό της πόλης ο Ήφαιστος στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α1 ΕΣΚΑΘ.

Οι "κιτρινόμαυροι" δεν είχαν την συγκέντρωση που θα έπρεπε ιδιαίτερα στην άμυνά τους και έτσι ηττήθηκαν από τον Αμπελώνα με σκορ 79-84.

Το ξεκίνημα ήταν νωθρό για τον Ήφαιστο, ο οποίος ωστόσο έκλεισε την 1η περίοδο με +3 (18-15).

Στο δεύτερο 10λεπτο υπήρξε πάλι ένα ισορροπημένο παιχνίδι με τον Ήφαιστο να κλείνει το ημίχρονο στο +5 (37-32).

Το τρίτο αποδείχτηκε και το πιο κομβικό με τους Λαρισαίους να ανατρέπουν την κατάσταση κλείνοντάς το με +7.

Κάπου εκεί κρίθηκαν όλα με τους "κιτρινόμαυρους" να παλεύουν να μειώσουν τη διαφορά για να πάρουν την νίκη, ωστόσο δεν κατάφεραν έτσι γνώρισαν την ήττα 79-8, από έναν αντίπαλο που έδειξε αρκετά καλά στοιχεία.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 37-32, 57-64, 79-84.