6
7
8
9

Mπορεί ο Ήφαιστος να ήταν αδιάφορος βαθμολογικά, ωστόσο έκανε το καθήκον του νικώντας την Καλαμπάκα στο κλειστό της Καρδίτσας με 66-58.

Η αναμέτρηση ήταν προγραμματισμένη στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΚΣΑΘ.

Οι "κιτρινόμαυροι" πρόσθεσαν ακόμη μια νίκη στην πολύ καλή φετινή τους πορεία.

Η Καλαμπάκα ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα και μάλιστα πήρε κεφάλι στο 1ο δεκάλεπτο με +5 (15-20).

Μάλιστα, στα μέσα της δεύτερης περιόδου οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά ακόμη και στο +10, όμως με πιεστική άμυνα ο Ήφαιστος κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με +3 (37-34) ανατρέποντας την κατάσταση.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Σπύρου Παππά με σταθερό ρυθμό ανέβασε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο στο +11 (57-46).

Με σωστή διαχείριση στην 4η και τελευταία περίοδο η Καρδιτσιώτικη ομάδα πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 66-58.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 37-34, 57-46, 66-58.