Βαριά ήττα για τον Ολυμπιακό Καρδίτσας από Σοφάδες!

4
5
6

Ένα δύσκολο παιχνίδι περιελάμβανε το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) για τον Ολυμπιακό Καρδίτσας.

Οι "ερυθρόλευκοι" αντιμετώπισαν στο Κλειστό της Καρδίτσας τον δυνατό ΓΣ Σοφάδων, γνωρίζοντας βαριά ήττα με σκορ 53-80.

Η ομάδα των Καλογριανίτη - Τζέλλα, ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο ολοκλήρωσε στο -5 (25-43).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως χάθηκαν όλα καθώς οι φιλοξενούμενοι πήγαν στην ανάπαυλα με +18 (25-43).

Η εικόνα δεν άλλαξε στην επανάληψη με τους Σοφαδίτες να παίρνουν εύκολα το διπλό με 53-80.

Ιδιαίτερα κρίσιμο πλέον το ματς της 14ης αγωνιστικής για τον Ολυμπιακό, στα Τρίκαλα κόντρα στη Φαλώρεια.

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 25-43, 36-60, 53-80.

Oλυμπιακός Καρδίτσας (Τάκης Καλογριανίτης - Βαγγέλης Τζέλλας): Καραγιάννης 2, Μίσσας, Ξένος 10(2) Φαλιάκης 6(2), Σφακιανός 15, Αμβροσίου 1, Ζαγάνας 4, Βούλγαρης, Γκόβαρης 9, Παπανδρέας, Δεσπούλης 6(1), Ζαχαρός.