Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό Καρδίτσας!

3
4
5
6

Πραγματοποιώντας ένα τρομερό 4ο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός Καρδίτσας πέτυχε σπουδαία νίκη επί του Αστέρα Λάρισας στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Οι "ερυθρόλευκοι" σε ένα πολύ σφιχτό ματς κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 59-54.

Ήταν μια νίκη... ανάσα για την ομάδα του Στέφανου Μπελάγια που πλέον ανέβασε και τον παράγοντα ψυχολογία.

Το πρώτο 10λεπτο ήταν στον πόντο (13-12), όμως το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους στο +6 (23-29).

Στην 3η περίοδο μάλιστα, η Λαρισινή ομάδα απέκτησε διαφορά 7 πόντων (38-45) για να ξεκινήσει ο Ολυμπιακός την δική του αντεπίθεση στο τελευταίο και καθοριστικό δεκάλεπτο.

Με επιμέρους σκορ (21-9) οι "ερυθρόλευκοι έφτασαν στο τελικό 59-54, πανηγυρίζοντας νίκη μετά από αρκετό διάστημα.

Τα δεκάλεπτα: 13-12, 23-29, 38-45, 59-54.