Τιτάνες Παλαμά

Εντός έδρας ήττα οι Τιτάνες από τη Χαλκηδόνα!

Τη Χαλκηδόνα υποδέχτηκαν οι Τιτάνες Παλαμά το απόγευμα της Κυριακής (15/10) στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' Εθνικής.

Οι "κυανόλευκοι" πάλαψαν σκληρά, ωστόσο δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 73-82, στο πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι τους.

Η ομάδα του Χάρη Φόρου μπήκε καλά στο ματς και έκλεισε το πρώτο 10λεπτο με προβάδισμα +3 (23-20).

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στη 2η περίοδο και με καλή άμυνα ανάγκασαν τους Τιτάνες να πάνε στην ανάπαυλα με -4 (38-42).

Στο 3ο δεκάλεπτο η Χαλκιδόνα άνοιξε τη διαφορά και με παρακαταθήκη το +10 πήγε στην τελευταία περίοδο πιο άνετη για να κατακτήσει τελικά τη νίκη με το τελικό 73-82.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 38-42, 52-62, 73-82.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 12, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 18(2), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 13(3), Τζιμούρτος, Αντωνίου 7(1), Μακρής, Μούμογλου 4, Μανδαλάκης 17, Αποστολάκης.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 8, Μαρκίδης 13, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 4, Παπαδόπουλος 2, Μπατάκος 5, Σεφερίδης 1, Μάντσος 21(5), Κουλαξής, Γκοτζαγιάννης 20, Παπάς.

Διαιτητές: Τσιαπλής - Κατωτικίδης.