Τιτάνες Παλαμά

Σεφτέ στις νίκες οι Τιτάνες Παλαμά!

Την έμπειρη Ασπίς Ξάνθης υποδέχτηκαν το απόγευμα της Κυριακής (3/12) στον Παλαμά οι Τιτάνες, για την 9η αγωνιστική της Β' Εθνικής (2ος όμιλος).

Οι "κυανόλευκοι" πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση έκαναν σεφτέ στις νίκες με το τελικό 69-67 επί της Ξάνθης.

Η ομάδα του Χάρη Φόρου παίχοντας με "καθαρό" μυαλό πήρε τη νίκη που τόσο πολύ έψαχνε όλο αυτό το διάστημα.

Το παιχνίδι ήταν από την αρχή ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τους Παλαμιώτες να πανηγυρίζουν την σημαντική αυτή επιτυχία.

Οι Τιτάνες ξεκίνησαν δυνατά και σοτ πρώτο δεκάλεπτο πήραν διαφορά 12 πόντων, όμως η Ξάνθη αντέδρασε και στο ημίχρονο μείωσε στους 4.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ένα κλειστό ματς στο οποίοι κυριάρχησαν οι άμυνες.

Ο Παλαμιώτικος σύλλογος με αντεπίθεση στην 4η κρίσιμη και τελευταία περίοδο πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 69-67.

Τα δεκάλεπτα: 25-13, 41-37, 52-53, 69-67.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας, Γεωργαντζάς 11, Κατσαδούρος 2, Μηλιώνης 8(2), Τζιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 3(1), Μανδαλάκης 25(2), Αποστολάκης 18.

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Παπαδάκης 8, Τσιώγκας 6(2), Στεφανίδης 3(1), Γρούδος 14, Κλωνάρας 1, Σαββίδης, Άνθης, Κουτσογιάννης 10, Γκέλιος 19(2), Θεοδωρίδης, Απιδόπουλος 4.

Διαιτητές: Θεοδώρου - Καρκαλέτσης.