Τιτάνες Παλαμά

Ήττα για τους Τιτάνες στο Αγρίνιο!

Στη δύσκολη έδρα του Αγρινίου κόντρα στην ομώνυμη ομάδα αγωνίστηκαν το απόγευμα της Κυριακής (10/12) οι Τιτάνες Παλαμά.

Οι "κυανόλευκοι" δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας ακόμη μια ήττα μακριά από τον Παλαμά, αυτή τη φορά από το Αγρίνιο με σκορ 86-72.

Η ομάδα του Χάρη Φόρου, έμεινε στο -11 από το πρώτο 10λεπτο (30-19), για να ηττηθεί εύκολα, καθώς μόνο στην τρίτη περίοδο μπόρεσε να μαζέψει κάπως τη διαφορά.

Οι γηπεδούχοι με "όπλο" την εμπειρία πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με +14 (86-72).

Πλέον το εντός έδρας παιχνίδι της επόμενης (11ης) αγωνιστικής με αντίπαλο το Ανατόλια φαντάζει οριακής σημασία για το μέλλον των Τιτάνων στην κατηγορία.

Τα δεκάλεπτα: 30-19, 53-35, 65-54, 86-72.

ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 7, Μουρατίδης 17 (4), Γκρέκας 14 (2), Κυριλής Δ. 3 (1), Ρέντζιος 2, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 4, Σταύρου 10 (2), Τάγκας.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάτας 10, Τσούμας, Γεωργαντάς 10 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 18 (4), Μακρής 5 (1), Μανδαλάκης 16 (1), Αποστολάκης 10.

Διαιτητές: Λογοθέτης - Τσακαλογιάννης.