Τιτάνες Παλαμά

Μεγάλο διπλό στο Πολύκαστρο οι Τιτάνες!

Οι Τιτάνες πήραν ένα πολύτιμο διπλό στο Πολύκαστρο στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής κρατώντας επαφή με την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Χάρη Φόρου είχε τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος του και κατέκτησε δίκαια το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 58-68.

Οι Παλαμιώτες έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους αν και στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την κατάσταση πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με σκορ 32-32.

Από το 3ο δεκάλεπτο και μετά οι Τιτάνες "καθάρισαν" το διπλό και με το +15 παρακαταθήκη, έκαναν συντήρηση στην τελευταία περίοδο νικώντας τελικά με 58-68.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 32-32, 40-55, 58-68.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 11(2), Ημερίδης 12(1), Βαρβούτας, Ζεμπεκίδης, Κηρύκος 3(1), Χατζόπουλος 4, Βλέτσης, Πολυχρονιάδης, Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος 5, Γιαμπατζίδης, Κούτουλας 14(2).

Τιτάνες (Φόρος): Μπιζιώτης 2, Πανάρας 25(3), Αργύρης 8(1), Γεωργατζάς 12(1), Παπαϊωάννου 14, Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου, Μούμογλου 5, Χατζής, Αποστολάκης.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ. - Τσιοπάνος.