ilios

tsitoglou2

vlaxakis 750x250

noshleia sto spiti cover

Ο Γιώργος Βαζάκας στη συνέντευξη τύπου μετά την ήττα (3-1) της ΑΣΑ στην Άρτα από την ΑΕ Καραϊσκάκης, στάθηκε στα τραγικά λάθη που έκαναν οι "κιτρινόμαυροι".

Παράλληλα σημείωσε πως η ομάδα του θα πρέπει να βελτιωθεί και θα το πράξει.

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε:

"Θα δώσω συγχαρητήρια στον Καραϊσκάκη για τη νίκη του. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, όποιος εκμεταλλευτεί τα λάθη του άλλου, και όποιος είναι πιο αποφασιστικός παίρνει το παιχνίδι. Όσον αφορά τον αγώνα. Γι' αυτό το ποδόσφαιρο είναι ο βασιλιάς των σπορ. Στο τρίτο λεπτό το ματς έπρεπε να ήταν 2-0 υπέρ μας.

Είχαμε δύο τετ α τετ. Στο τέταρτο λεπτό δεχόμαστε γκολ από στημένη φάση. Πώς αλλάζει η ροή της αναμέτρησης. Από κει και πέρα ο Καραϊσκάκης έχει την κατοχή με μια δύο φάσεις που έγιναν. Κάνουμε την ισοφάριση με ένα καταπληκτικό γκολ και πάμε στο ημίχρονο με 1-1.

Δεχτήκαμε ένα αστείο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Και ενώ είχα πει στους παίκτες μου να μην γυρίζουν την μπάλα πίσω, γιατί είναι κακό το γήπεδο λόγω και της βροχής. Από κει και πέρα σημείωσε δεύτερο γκολ ο Καραϊσκάκης, κάπου αποσυντονιστήκαμε, είχε τον έλεγχο ο αντίπαλος αλλά δεν έγιναν μεγάλες φάσεις.

Μπορούσαμε να κάνουμε την ισοφάριση στο σουτ του Σταματάκη που έβγαλε ο τερματοφύλακας δίπλα στο δοκάρι. Στο 3-1 τελείωσε το παιχνίδι. Δεν ήταν το ματς γι' αυτό το σκορ, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Εμείς πρέπει να βελτιωθούμε, γιατί πρώτη φορά κάναμε τέτοια τραγικά λάθη, κυρίως ατομικά. Είμαστε νέα ομάδα, θα βελτιωθούμε και θα πάρουμε τα παιχνίδια που πρέπει για να βρεθούμε πιο ψηλά. Και πάλι συγχαρητήρια στην ΑΕ Καραϊσκάκης, στον Σάκη τον Παπαπαβασιλείου που τον είχα και παίκτη.

Είναι από τα νέα παιδιά, είναι φιλόδοξος, δουλεύει και μπορεί να κάνει καριέρα. Έχει δημιουργήσει μια καλή ομάδα και εύχομαι να προχωρήσει. Εμείς το κεφάλι κάτω, να βελτιωθούμε και να μάθουμε από τα λάθη μας".