Το μεσημέρι της Δευτέρας (18/9) πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.
Ο ΑΟ Σελλάνων που εκπροσωπεί το Καρδιτσιώτικο ποδόσφαιρο στη συγκεκριμένη κατηγορία, θα ξεκινήσει την περιπέτειά του στον 4ο όμιλο, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας τη Θήβα.
Οι "κυανόλευκοι" θα δώσουν το πρώτο παιχνίδι μπροστά στο κοινό τους, την 2η αγωνιστική με αντίπαλο την ισχυρή Νίκη Βόλου.
Θυμίζουμε πως η σέντρα έχει οριστεί για την Κυριακή 1η Οκτωβρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική 14η
Οπούντιος Μαρτίνου - Αχιλλέας Φαρσάλων
Θήβα - ΑΟ Σελλάνων
ΑΠΟΚ Βελούχι - Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου - Ρήγας Φεραίος
Διγενής Νεοχωρίου - Αμβρυσσέας Διστόμου
ΝΠΣ Βόλος - Αστέρας Ιτέας
Ρεπό: ΓΣ Αλμυρός
2η αγωνιστική 15η
ΓΣ Αλμυρός - Οπούντιος Μαρτίνου
Αχιλλέας Φαρσάλων - Θήβα
ΑΟ Σελλάνων - Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου - Διγενής Νεοχωρίου
Ρήγας Φεραίος - ΝΠΣ Βόλος
Αμβρυσσέας Διστόμου - Αστέρας Ιτέας
Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι
3η αγωνιστική 16η
Οπούντιος Μαρτίνου - Θήβα
ΑΠΟΚ Βελούχι - ΓΣ Αλμυρός
Νίκη Βόλου - Αχιλλέας Φαρσάλων
ΝΠΣ Βόλος - ΑΟ Σελλάνων
Αστέρας Ιτέας - Ολυμπιακός Βόλου
Αμβρυσσέας Διστόμου - Ρήγας Φεραίος
Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου
4η αγωνιστική 17η
ΑΠΟΚ Βελούχι - Οπούντιος Μαρτίνου
Θήβα - Νίκη Βόλου
ΓΣ Αλμυρός- Διγενής Νεοχωρίου
Αχιλλέας Φαρσάλων - ΝΠΣ Βόλος
ΑΟ Σελλάνων - Αμβρυσσέας Διστόμου
Ολυμπιακός Βόλου - Ρήγας Φεραίος
Ρεπό: Αστέρας Ιτέας
5η αγωνιστική 18η
Οπούντιος Μαρτίνου - Νίκη Βόλου
Διγενής Νεοχωρίου - ΑΠΟΚ Βελούχι
ΝΠΣ Βόλος - Θήβα
Αστέρας Ιτέας - ΓΣ Αλμυρός
Αμβρυσσέας Διστόμου - Αχιλλέας Φαρσάλων
Ολυμπιακός Βόλου - ΑΟ Σελλάνων
Ρεπό: Ρήγας Φεραίος
6η αγωνιστική 19η
Διγενής Νεοχωρίου - Οπούντιος Μαρτίνου
Νίκη Βόλου - ΝΠΣ Βόλος
ΑΠΟΚ Βελούχι - Αστέρας Ιτέας
Θήβα - Αμβρυσσέας Διστόμου
ΓΣ Αλμυρός - Ρήγας Φεραίος
Αχιλλέας Φαρσάλων - Ολυμπιακός Βόλου
Ρεπό: ΑΟ Σελλάνων
7η αγωνιστική 20η
Οπούντιος Μαρτίνου - ΝΠΣ Βόλος
Αστέρας Ιτέας - Διγενής Νεοχωρίου
Αμβρυσσέας Διστόμου - Νίκη Βόλου
Ρήγας Φεραίος - ΑΠΟΚ Βελούχι
Ολυμπιακός Βόλου - Θήβα
ΑΟ Σελλάνων - ΓΣ Αλμυρός
Ρεπό: Αχιλλέας Φαρσάλων
8η αγωνιστική 21η
Αστέρας Ιτέας - Οπούντιος Μαρτίνου
ΝΠΣ Βόλος - Αμβρυσσέας Διστόμου
Διγενής Νεοχωρίου - Ρήγας Φεραίος
Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου
ΑΠΟΚ Βελούχι - ΑΟ Σελλάνων
ΓΣ Αλμυρός - Αχιλλέας Φαρσάλων
Ρεπό: Θήβα
9η αγωνιστική 22η
Οπούντιος Μαρτίνου - Αμβρυσσέας Διστόμου
Ρήγας Φεραίος - Αστέρας Ιτέας
Ολυμπιακός Βόλου - ΝΠΣ Βόλος
ΑΟ Σελλάνων - Διγενής Νεοχωρίου
Αχιλλέας Φαρσάλων - ΑΠΟΚ Βελούχι
Θήβα - ΓΣ Αλμυρός
Ρεπό: Νίκη Βόλου
10η αγωνιστική 23η
Ρήγας Φεραίος - Οπούντιος Μαρτίνου
Αμβρυσσέας Διστόμου - Ολυμπιακός Βόλου
Αστέρας Ιτέας - ΑΟ Σελλάνων
Διγενής Νεοχωρίου - Αχιλλέας Φαρσάλων
Νίκη Βόλου - ΓΣ Αλμυρός
ΑΠΟΚ Βελούχι - Θήβα
Ρεπό: ΝΠΣ Βόλος
11η αγωνιστική 24η
Οπούντιος Μαρτίνου - Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Σελλάνων - Ρήγας Φεραίος
Αχιλλέας Φαρσάλων - Αστέρας Ιτέας
ΓΣ Αλμυρός - ΝΠΣ Βόλος
Θήβα - Διγενής Νεοχωρίου
Νίκη Βόλου - ΑΠΟΚ Βελούχι
Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου
12η αγωνιστική 25η
ΑΟ Σελλάνων - Οπούντιος Μαρτίνου
Ρήγας Φεραίος - Αχιλλέας Φαρσάλων
Αμβρυσσέας Διστόμου - ΓΣ Αλμυρός
Αστέρας Ιτέας - Θήβα
ΝΠΣ Βόλος - ΑΠΟΚ Βελούχι
Διγενής Νεοχωρίου - Νίκη Βόλου
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου
13η αγωνιστική 26η
Αχιλλέας Φαρσάλων - ΑΟ Σελλάνων
ΓΣ Αλμυρός - Ολυμπιακός Βόλου
Θήβα - Ρήγας Φεραίος
ΑΠΟΚ Βελούχι - Αμβρυσσέας Διστόμου
Νίκη Βόλου - Αστέρας Ιτέας
ΝΠΣ Βόλος - Διγενής Νεοχωρίου
Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου