6
7
8
9

Τις φιλικές αναμετρήσεις στην περίοδο της προετοιμασίας συνέχισε ο Απόλλωνας Μακρυχωρίου, ο οποίος το απόγευμα του Σαββάτου (19/8) υποδέχτηκε τον Ταυρωπό.

Ήταν μια αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να τις χωρίζει μια ολόκληρη κατηγορία κάτι που φάνηκε μέσα στο γήπεδο.

Οι "κυανόλευκοι" εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο αυτό το φιλικό... ξεμούδιασμα, καθώς ξέφυγαν από τη ρουτίνα των προπονήσεων.

Ο Βάϊος Καραγιάννης από την πλευρά του είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα, δίνοντας μάλιστα την ευκαιρία σε όλους τους ποδοσφαιριστές του να αγωνιστούν.

Για την ιστορία ο Απόλλωνας νίκησε με σκορ 5-0, χωρίς κανένας να στέκεται σε αυτό το αποτέλεσμα.

Τα γκολ σημείωσαν οι Κατσιγιάννης, Φουντούνας και Κόκκινος στο πρώτο μέρος (3-0 ημίχρονο) και οι Ισούφης, Βαρλάμης στο δεύτερο 45λεπτο.

Το σημαντικό για την ομάδα του Μακρυχωρίου ήταν πως και σε αυτό το φιλικό είχε εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, δημιουργώντας μάλιστα εύκολα ευκαιρίες.

Στην αντίπερα όχθη για τους "πορτοκαλί" ήταν ένα ακόμη δυνατό φιλικό παιχνίδι με τον Γιάννη Θεοδωρόπουλο να δίνει πίστωση χρόνο στους παίκτες του, ώστε να βρουν την κατάλληλη χημεία μεταξύ τους.