undertitle a epsk

vila

Φιλική αναμέτρηση είχε το μενού του Σαββάτου (19/8) για τον Ατρόμητο Παλαμά, ο οποίος αντιμετώπισε στο Ρούσσο τον Διαγόρα.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν παρά την κούραση των συχνών και επίπονων προπονήσεων, να παίξουν καλό ποδόσφαιρο.

Οι "πράσινοι" κατάφεραν να πάρουν μια ακόμη φιλική νίκη και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ (1-2).

Στα καθαρά αγωνιστικά, το σκορ άνοιξε ο Σωτηρίου για τον Διαγόρα στο πρώτο 45λεπτο με το 1-0 να αποτελεί το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι αλλαγές βοήθησαν τον Ατρόμητο που έφερε τούμπα το ματς χάρη στα γκολ των Μεζίνι 51' και Σάββα 62'.

Πάντως, αξίζει να τονίσουμε πως οι γηπεδούχοι του Βασίλη Κούκλη παρότι νεοφώτιστοι στην Α1, έπαιξαν ανά διαστήματα όμορφο ποδόσφαιρο.

Από κει και πέρα, οι παίκτες του Βασίλη Ανυφαντάκου, θα αρχίσουν να ανεβάζουν εκ νέου ρυθμούς από τις αρχές της νέας εβδομάδας.