Ποδόσφαιρο

Εφιαλτική πρεμιέρα για τον Ολυμπιακό στο CL!

Πραγματοποιώντας τραγική εμφάνιση -κυρίως στο πρώτο ημίχρονο- ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το βράδυ της Τρίτης (12/9) με ήττα 2-3 από τη Σπόρτινγκ Λισσαβώνας τις υποχρεώσεις τους στους ομίλους του Champions League.

Οι πορτογάλοι που στο πρώτο 45λεπτο έκαναν ό,τι ήθελαν τους "ερυθρόλευκους", σκόραραν τρία τέρματα με τους Ντουμπιά (2'), Ζέλσον Μαρτίνς (13'), Μπρούνο Φερνάντες (43').

Ο Ολυμπιακός... ξύπνησε στο τέλος μειώνοντας στο τελικό 2-3 με τα δύο γκολ του ανεβασμένου Πάρντο (89', 90+3').

Συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Ρομαό, Ένχελς, Φιγκέιρας, Ζιλέ, Οτζίτζα Οφόε, Καρσελά (78' Πάρντο), Φορτούνης (46' Ζντιέλαρ), Μάριν, Τζούρτζεβιτς (62' Εμενίκε).

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣΣΑΒΩΝΑΣ (Ζόρζε Ζεζούς): Ρουί Πατρίσιο, Πιτσίνι, Κοάτες, Ματιέ, Χόναταν Σίλβα, Ουίλιαμ Καρβάλιο, Μπατάγλια, Ζέλσον Μαρτίνς (72' Μπρούνο Σέζαρ), Μπρούνο Φερνάντες (87' Ριστόφσκι), Ακούνια, Ντουμπιά (63' Ντοστ).