ΣΠΑΚ

Πρώτη νίκη για τις γυναίκες του ΣΠΑΚ!

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ το απόγευμα του Σαββάτου (2/12) στο κλειστό Γυμναστήριο Καρδίτσας.

Τα κορίτσια μετά από ένα πολύ καλό ξεκίνημα στον αγώνα προηγήθηκαν με 2-0 σετ παίζοντας όμορφο βόλεϊ με εξαιρετική δουλειά σε σέρβις, υποδοχή και τελειωμένες επιθέσεις.

Από εκεί και πέρα, τα κορίτσια του ΣΠΑΚ χάσανε τη συγκέντρωσή τους και κατάφεραν ένα ματς που έδειχνε ότι θα το "καθαρίσουν" με 3-0 σετ, να το κάνουν ντέρμπι, καθώς η Αργώ Βόλου ισοφάρισε τελικά σε 2-2 σετ.

Στο τάι μπρέικ αν και τα κορίτσια βρισκόταν πίσω στο σκορ με 7-11 κατάφεραν δείχνοντας χαρακτήρα να πάρουν το σετ (15-13).

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα φτάνοντας παράλληλα στους 4 βαθμούς.

Οι προπονητές Αλεξίου Σάκης και Χαβρουζάς Βασίλης έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι από την διάθεση που δείχνει η γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ τόσο στις προπονήσεις όσο και στους αγώνες και εμφανίζονται αρκετά αισιόδοξοι για την πορεία της ομάδας στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 25-12, 25-22, 17-25, 27-29, 15-23.

ΣΠΑΚ (Αλεξίου Αθ. - Χαβρουζάς Β.): Κωνσταντίνου, Γκορίλα, Κολοκύθα, Παπαστεφάνου, Κανάκη, Βαγενά, Παγώνη Μ.(λ), Καρατζιά, Παπασακελαρίου(λ), Καλλιώρα, Παγώνη Α., Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου.