ΣΠΑΚ

katevas 2024 1139X350

"Λύγισε" από Πιερικό ο ΣΠΑΚ στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου!

Ο ΣΠΑΚ δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου στην Α2, γνωρίζοντας την ήττα στις λεπτομέρειες από τον Πιερικό.

Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, η Καρδιτσιώτικη ομάδα ισοφάρισε δύο φορές τα σετ, για να ηττηθεί τελικά στο τάι μπρέικ με 2-3.

Η αναμέτρηση διήρκησε σχεδόν τριες ώρες κρατώντας σε μεγάλη αγωνία τους φιλάθλους μέχρι και τον τελευταίο πόντο.

Οι τρικολόρ έχασαν το πρώτο σετ, με 23-25, για να φέρουν το ματς στα ίσια με 26-24 στο δεύτερο.

Ο Πιερικός έκανε το 1-2 παίρνοντας το τρίτο σετ σχετικά εύκολα με 19-25.

Ο ΣΠΑΚ ήταν εντυπωσιακός στο τέταρτο σετ και το πήρε με άνεση 25-16, δείχνοντας ότι βρίσκεται στον σωστό δρόμο προς την ανατροπή.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ, εκεί όπου η ομάδα της Κατερίνης ήταν πιο ψύχραιμη και με 14-16, έκανε το τελικό 2-3.

Τα σετ: 23-25, 26-24, 19-25, 25-16, 14-16.