4
5
6

Την ιστορική Νήαρ Ηστ στην Καισαριανή αντιμετώπισε το Σάββατο (28/10) ο ΓΣ Σοφάδων στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' Εθνικής για τη σεζόν 2023/24.

Η ομάδα του Νίκου Κακλαμάνου κυνηγούσε το σκορ από την αρχή του αγώνα, πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου στο -16 (50-34), προσπάθησε να μαζέψει την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα με 83-73.

Εξαιρετικό ματς από τον Καπετάκη που σημείωσε 24 πόντους (2τρ.).

Θεσσαλικό ντέρμπι την επόμενη αγωνιστική για τον ΓΣΣ εντός έδρας με τη Νίκη Βόλου.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 50-34, 63-53, 83-73.

Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Δημητρίου 9, Κουπίδης 7 (1), Καρυστινός 10 (2), Καραχάλιος 14, Ζήρος 6 (2), Τσαφαράς 7 (1), Τηλιόπουλος 3 (1), Δέγλας 14 (1), Φουστέρη 2, Αουτερβάαλ, Ύμερι 6, Καρασταμάτης 5 (1).

ΓΣ Σοφάδων (Κακλαμάνος): Παππάς 10, Καπετάκης 24 (2), Αναστασόπουλος 10 (2), Μπουντούρης 7 (1), Τριανταφύλλου 9 (2), Λαφτσίδης 2, Νικολής 2, Δήμος 2, Μακρής 5, Παπαϊωάννου, Κουτσιόγκουλος, Κουρέπης 2.

Διαιτητές: Καρακάσης, Τσακιράκη, Καμήτσος