Με ανατροπή η δεύτερη νίκη για την ΑΣΑ Κ20!

ilios

tsitoglou2

vlaxakis 750x250

noshleia sto spiti cover

Η ΑΣΑ Κ20 πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα Νέων της SL2, μετά το 3-1 κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου.

Αναλυτικά η ενημέρωση της ΑΣΑ:

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα της Superleague 2 Νέων πανηγύρισε η Κ-20 του Συλλόγου μας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, καθώς επικράτησε με σκορ 3-1 της αντίστοιχης του Ολυμπιακού Βόλου στο γήπεδο του Μακρυχωρίου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα μας ήταν σαφώς ανώτερη του αντιπάλου και έφτασε νωρίς στο γκολ της ισοφάρισης. Συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό ο Αλί με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα «διπλασίασε» τα τέρματα της με τον Οικονόμου να σκοράρει με κεφαλιά.

Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Γκινής,ο οποίος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.

Η ομάδα μας πραγματοποίησε σε ακόμη ένα παιχνίδι καλή εμφάνιση, η οποία μάλιστα συνδυάστηκε με νίκη, δείχνοντας πως η καθημερινή σκληρή δουλειά που γίνεται στις Ακαδημίες του Συλλόγου αποδίδει καρπούς.