Εντός έδρας ήττα στις καθυστερήσεις για την ΑΣΑ Νέων!

ilios

tsitoglou2

vlaxakis 750x250

noshleia sto spiti cover

Η ΑΣΑ Κ-19 γνώρισε εντός έδρας ήττα (1-2) στις καθυστερήσεις από την αντίστοιχη ομάδα της Νίκης Βόλου στο Γήπεδο Σοφάδων.

Η ενημέρωση της ΑΣΑ:

"Την εντός έδρας ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε η Κ-19 του Συλλόγου μας από τη Νίκη Βόλου στο Γήπεδο των Σοφάδων στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Νέων.

Οι ποδοσφαιριστές μας πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι τις καθυστερήσεις παρά το γεγονός πως αγωνίστηκαν με 10 ποδοσφαιριστές για 30 λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 65', όταν ο Γκαντής ανέτρεψε τον παίκτη της Νίκης και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στη θέση του τερματοφύλακα για το υπόλοιπο του παιχνιδιού, έπαιξε ο αμυντικός Μητσιάκης, ο οποίος μάλιστα απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι.

Στο 75ο λεπτό μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Μπαλτάς έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα μας.

Η Νίκη Βόλου με δύο γκολ στο 82ο και στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφερναν να πάρουν το εκτός έδρας τρίποντο.

Μπορεί να μην κατάφερε να αποκομίσει κάποιο βαθμολογικό κέρδος από την αναμέτρηση όμως η Κ-19 του Συλλόγου μας κρατά την προσπάθεια των παικτών της και την εμφάνιση που πραγματοποίησαν στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού".