Ο εφηβικός Ολυμπιακός Καρδίτσας νίκησε μετά από ματσάρα τον ΑΣΚ!

4
5
6

Την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου, στα πλαίσια του εφηβικού πρωταθλήματος, του νομού Καρδίτσας, πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων ΑΣΚ και Ολυμπιακού Καρδίτσας.

Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός, καθώς κατά την διάρκειά του, οι ομάδες συμβαδιζαν στο σκορ, βρίσκοντας μπροστά πότε την μία και πότε την άλλη. Στο τέλος όμως, χαμογέλασε, η ομάδα του Ολυμπιακού, με σκορ 73-76.

Το σύνολο του Τάκη Καλογριανίτη, παρότι ήταν πίσω στο σκορ στο τελευταίο 3λεπτο, με δυνατή άμυνα και καθαρό μυαλό στην επίθεση, κατάφερε και γύρισε το ματς, πανηγυρίζοντας μια μεγάλη νίκη.

Πέρα από την νίκη, όμως, το κέρδος για την ομάδα του Ολυμπιακού, ήταν, πως και κατά την διάρκεια του αγώνα, αλλά, ιδίως στο τελευταίο 5λεπτο, στην πεντάδα έπαιζαν 2 παίχτες, γεννημένοι το 2004.

Πιστή στο πλάνο της, η ομάδα του Ολυμπιακού, δίνει την ευκαιρία στους νεαρούς αθλητές της, να συμμετάσχουν, ξεδιπλώνοντας το ταλέντο τους, τόσο στα παιδικό-εφηβικά τμήματα, όσο και στο αντρικό.

Άλλωστε η βάση της αντρικής ομάδας, αποτελείται, από αθλητές που προπονούνται στις ακαδημίες του συλλόγου την τελευταία 7ετία.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 36-32, 51-52, 73-76.

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Κατσιαντώνης.

ΑΣ Καρδίτσας (Χασιώτης): Ντούρλιας 6, Περίφανος, Ντεμίρης, Νότος, Μπαλωμένος 9(1), Καρράς 4, Παπακώστας 11(1), Κεραμίδας, Παπαευθυμίου 19, Θεοχάρης 14, Παπαγιάννης 10, Σχοινάς.

Ολυμπιακός Καρδίτσας (Καλογριανίτης): Μπλουγούρας, Τσούκας 11, Παπαμαργαρίτης 14(2), Νομικός, Ντενησιώτης 2, Ζαχαρός 8, Αμβροσίου 6, Ζαγανάς 17, Βασιλείου 3(1), Μαγγίνας, Δεμερλιώτης 15.