Ήττα - αποκλεισμός στις λεπτομέρειες για τον ΑΣΚ στην Αμαλιάδα!

arvithas

ilios

Στην Αμαλιάδα κόντρα στον τοπικό Κόροιβο αγωνίστηκε την Κυριακή (23/9) ο ΑΣΚ Μέλι Αττική στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α' φάσης του Κυπέλλου.

Οι "κυανόλευκοι" δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας την ήττα - αποκλεισμός στις λεπτομέρειες με τελικό σκορ 67-65.

Η ομάδα του Γιάννη Τζήμα έπαιξε καλό μπάσκετ και στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα βρισκόταν μπροστά στο σκορ, χωρίς όμως να μπορεί να αποκτήσει διαφορά.

Οι γηπεδούχοι έκαναν τη δική τους αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο και τα πάντα κρίθηκαν στο φινάλε.

Ο Λεϊμάνις με ατομική ενέργεια έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους με 67-65.

Ο Μαυρογιάννης προσπάθησε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, ωστόσο αστόχησε με τον Κόροιβο να παίρνει τη νίκη - πρόκριση.

Τα δεκάλεπτα: 14-16, 27-31, 50-51, 67-65.

Κόροιβος (Σορώτος): Γραβάνης, Λαμπρόπουλος 4, Καπώνης 5, Λεϊμάνις 17, Θεοδωράκος, Χείλαρης 21, Μαραγκάκης 2, Κελαιδής, Γκιουζέλης, Τσιάκος 18.

ΑΣ Καρδίτσας (Τζήμας): Νάκης 2, Ερμείδης 1, Γράβας 17, Παπαχρήστος 7, Μαυρόγιαννης 6, Παπάς, Κακλαμάνος 18, Μοκφορντ, Παπαδόπουλος 9, Μαγκούνης 5, Σαριμπαλίδης.

Διαιτητές: Θεονάς-Σκούτας-Γιακείμη.