Φυσιολογική ήττα για τον ΑΣΚ στο Περιστέρι!

arvithas

ilios

Μια πολύ δύσκολη αποστολή είχε ο ΑΣΚ καθώς το απόγευμα του Σαββάτου (25/11) αντιμετώπισε το Περιστέρι, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2.

Οι "κυανόλευκοι" δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας μια φυσιολογική ήττα με σκορ 81-68 από το ισχυρό και σούπερ φαβορί για την άνοδο Περιστέρι.

Η ομάδα του Λευτέρη Καλογήρου πάλεψε σκληρά για ένα ημίχρονο απέναντι στο φαβορί, ωστόσο δεν κατάφερε ποτέ να κάνει την έκληξη.

Ο ΑΣΚ μπήκε δυνατά προηγήθηκε με +8 (16-24) στο ημίχρονο), όμως οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας πήγαν με το προβάδισμα (43-41) στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος το Περιστέρι είχε τον έλεγχο καταφέρνοντας να πάει στην τελευταία περίοδο με διαφορά 9 πόντων (62-53).

Στο 4ο δεκάλεπτο η εμειρία των γηπεδούχων τους οδήγησε σε ακόμη μια νίκη (7Χ7) με το τελικό 81-68.

Σίγουρα ο Καρδιτσιώτικος σύλλογος κρατά την θετική εμφάνιση και συνεχίζει καθώς αυτή ήταν μια ήττα... στο πρόγραμμα.

Τα δεκάλεπτα: 16-24, 43-41, 62-53, 81-68.

ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Κλαρκ 14 (4), Παππάς A., Μαγκουνής 13, Πολυτάρχου 11 (3), Αγγέλου, Μάντζαρης 5 (1), Σκορδίλης 7, Σίμτσακ 8 (7ριμπ., 7ασ.), Δημητριάδης 13, Δομπρογιάννης, Κωνσταντακόπουλος 10 (2), Κάδρας.

ΑΣ Καρδίτσας (Καλογήρου): Λεπενιώτης 3 (1), Ψαρόπουλος 11 (3), Μαυρογιάννης 3, Παππάς K. Αμπαράς 19 (2), Καμαριώτης 13 (3), Παπαδόπουλος 13, Τριχόπουλος, Θέος 6, Κουρέπης, Τεπετίδης.

Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ. - Λιότσιος - Κωνσταντινίδου.