Ολυμπιακός Καρδίτσας

Το πάλεψε, όμως δεν τα κατάφερε και επέστρεψε με ήττα από την Ελασσόνα ο Ολυμπιακός Καρδίτσας.

Ο Ολυμπιακός Καρδίτσας μπορεί να ηττήθηκε 48-51 από τον ΑΣΚ, ωστόσο κατέκτησε το Εφηβικό πρωτάθλημα Καρδίτσας.

Οι "ερυθρόλευκοι" ηττήθηκαν με τελικό σκορ 64-66, σε ένα παιχνίδι στο οποίο πέταξαν... το πρώτο ημίχρονο.

Μετά από σκληρή μάχη που έδωσε στους Σοφάδες, ο Ολυμπιακός Καρδίτσας ηττήθηκε από την ομώνυμη ομάδα στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Σε ένα όμορφο περιβάλλον το κατάστημα "Ο Έυρυτος" Αφοί Μίσσα στη λίμνη Πλαστήρα, έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα η Ανδρική ομάδα του Ολυμπιακού Καρδίτσας την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017.

Πραγματοποιώντας ένα τρομερό 4ο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός Καρδίτσας πέτυχε σπουδαία νίκη επί του Αστέρα Λάρισας στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Για δεύτερη φορά στη φετινή σεζόν ο Ολυμπιακός Καρδίτσας χάνει τοπικό ντέρμπι μιας και το βράδυ του Σαββάτου γνώρισε την ήττα από τον Ήφαιστο με σκρο 58-77.

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Καρδίτσας στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ, καθώς γνώρισε βαριά ήττα στα γειτονικά Τρίκαλα.

Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζει ο Ολυμπιακός Καρδίτσας να παίρνει μέρος σε τουρνουά και φιλικούς αγώνες.