"Αγκάλιασε" την παραμονή ο ΑΣΚ με διπλάρα στην Καστοριά!

arvithas

ilios

Στην Καστοριά αγωνίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης (9/5) ο ΑΣ Καρδίτσας Μέλι Αττική, στο πλαίσιο της αναμέτρησης για την 10η αγωνιστική που επαναλήφθηκε μετά από απόφαση της επιτροπής εφέσεων της ΚΕΔ.

Οι "κυανόλευκοι" παίζοντας με περίσσιο πάθος έδειξαν το πόσο πολύ ήθελαν τη νίκη και τελικά την κατέκτησαν με σκορ 53-69.

Η ομάδα του Γιάννη Τζήμα μπήκε από την αρχή αποφαστιστικά, επέβαλε τον ρυθμό της έκλεισε στο +5 το πρώτο δεκάλεπτο (16-21).

Με το μεγάλο του "όπλο"... την άμυνα, ο ΑΣΚ πήρε από το ημίχρονο διαφορά ασφαλείας +14 (29-43).

Στο δεύτερο μέρος δεν κινδύνευσε σε καμία περίπτωση και τελίκά έφτασε εύκολα στο ροζ φύλλοο αγώνα με το τελικό 53-69.

Πλέον, ο ΑΣΚ το προσεχές Σάββατο (12/5) με διπλό στην Αθήνα επί του υποβιβασμένου Δούκα, σώζεται και μαθηματικά στην κατηγορία.

Τα δεκάλεπτα : 16-21, 29-43, 37-53, 53-69.

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 5 (1), Μπρόζος 3, Ελευθεριάδης 6, Ναούμης 5 (1), Κακλαμάνος 13 (1), Τερσενίδης 2, Καραμολέγκος 3 (1), Χαρισμίδης 6, Μπένας 10, Λυμπάρης.

ΑΣ Καρδίτσας (Τζήμας): Τζόρτζεβιτς 19, Λεπενιώτης 4, Ψαρόπουλος 16 (1), Νάκης, Μαυρογιάννης 4, Παππάς, Αμπαράς 8 (2), Τεπετίδης, Παπαδόπουλος, Τριχόπουλος 2, Θέος 16 (2 τριπ., 14 ριμπ.), Κουρέπης.

Διαιτητές: Γεωργιάδης – Πουρσανίδης Κ. – Τσιομπάνος.

Δείτε ΕΔΩ πως διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά από 29 αγωνιστικές.