Με το δεξί στο Κύπελλο ΕΣΚΑΘ ο Ολυμπιακός Καρδίτσας!

3
4
5
6

Με το δεξί ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις για τη σεζόν 2018-19 ο Ολυμπιακός Καρδίτσας, καθώς επιβλήθηκε 70-49 των Μάγων Τρικάλων στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ.

Οι "ερυθρόλευκοι" χάρη στο δυνατό τους ξεκίνημα δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους Μάγους παίρνοντας μια πολύ εύκολη νίκη.

Το 21-9 του πρώτου δεκαλέπτου ήταν η βάση για το νταμπλ σκορ του ημιχρόνου (42-21).

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Τάκη Καλογριανίτη δεν μπήκε πολύ καλά και χάρη στο επιμέρους 8-17, έδωσε το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να μειώσουν στους 12 (50-38) με τη λήξη της 3ης περιόδου.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε στον Ολυμπιακό που με καλή άμυνα ανέβασε τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό 70-49.

Τα δεκάλεπτα: 21-9, 42-21, 50-38, 70-49.

Ολυμπιακός Καρδίτσας (Καλογριανίτης): Ζαγανάς 21(3), Παπαμαργαρίτης 12, Κατσαρός 13(1), Παπανδρέας 6, Δεμερλιώτης 6, Λάιος 2, Θ. Αμβροσίου 5(1), Ζαχαρός 3(1), Ντενησιώτης, Μπελάγιας, Μπέκε 2, Μπλουγούρας.

Μάγοι Τρικάλων (Τσίμας): Γρηγορόπουλος 14, Διβάνης 4, Τόλλιος 1, Γουλιώτης 2, Μπίζιος 2, Μπέφας 13(1), Παπανδρέου 7(1), Ευαγγέλου 6, Ζέρβας, Κουτιβής, Αναστασίου, Κολοκοτρώνης.

Διαιτητές: Ξέρας, Γκαρτζονίκας.