3
4
5
6

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Καρδίτσας, γνωρίζοντας την ήττα στον Αμπέλωνα από την τοπική ομάδα στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Οι "ερυθρόλευκοι" ηττήθηκαν από την Λαρισινή ομάδα με 78-64, σε ένα παιχνίδι στο οποίο έχασαν την επαφή στο σκορ από το πρώτο 10λεπτο.

Η ομάδα του Στέφανου Μπελάγια προσπάθησε κόντρα σε έναν αδιάφορο βαθμολογικά αντίπαλο, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνα.

Στο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Καρδίτσας έμεινε στο -13 και έτσι η υπόθεση νίκη έγινε τρομερά δύσκολη.

Τελικά στο δεύτερο μέρος δεν μπόρεσε να μαζέψει τη διαφορά γνωρίζοντας την ήττα με το τελικό 78-64.

Πλέον, στο παιχνίδι με την Ελασσόνα την τελευταία αγωνιστική οι "ερυθρόλευκοι" σκέφτονται μόνο τη νίκη, κρατώντας ουσιαστικά την τύχη στα χέρια τους σε ότι αφορά την παραμονή στην κατηγορία.

Τα δεκάλεπτα: 26-18, 47-34, 66-49, 78-64.