Τιτάνες Παλαμά

katevas 2024 1139X350

Χαρακίρι για τους Τιτάνες!

Οι Τιτάνες Παλαμά αντιμετώπισαν εκτός έδρας το απόγευμα της Κυριακής (19/11) τη Γέφυρα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομιλου της Β' Εθνικής.

Οι "κυανόλευκοι" έφτασαν μια ανάσα από τη νίκη, για να γνωρίσουν τελικά την ήττα με σκορ 61-59.

Η ομάδα του Χάρη Φόρου ξεκίνησε εντυπωσιακά, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +18 (8-26).

Οι γηπεδούχοι όμως μείωσαν την χαλίδα με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 33-40 υπέρ των Τιτάνων.

Στο δεύτερο μέρος η Γέφυρα μπήκε πιο αποφασιστικά και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με 61-59.

Αυτή ήταν η 6η ήττα σε ισάριθμα παιχνδια για τους Τιτάνες που πλέον βρίσκονται σε αρκετά δύσκολη θέση.

Τα δεκάλεπτα: 8-26, 33-40, 49-52, 61-59.

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Νικολαΐδης 9, Γιαμούκης 2, Κολοκοτρώνης 5 (1), Παπαδόπουλος 2, Ταουσάνης 12, Σιώμος 15, Σιώπης 10, Μπίσκας 6 (2), Γαρέζος.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Τσούμας 3 (1), Γεωργαντάς 5, Μηλιώνης 18 (4), Μακρής 6 (2), Μούμογλου 3, Μανδαλάκης 11 (1), Αποστολάκης 13, Κουσιάντζας, Μπιζιώτης.