Τιτάνες Παλαμά

katevas 2024 1139X350

Εντός έδρας ήττα από Ευρώπη οι Τιτάνες!

Την έμπειρη Ευρώπη Πευκοχωρίου υποδέχτηκαν την Κυριακή (4/3) στο κλειστό του Παλαμά οι Τιτάνες, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Β' Εθνικής (Βορράς).

Οι "κυανόλευκοι" προσπάθησαν αρκετά όμως στο τελευταίο κρίσιμο δεκάλεπτο έμειναν από δυνάμεις με αποτέλεσμα να ηττηθούν με 64-82.

Η ομάδα του Αρχοντούλη ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο στο +2 (20-18), με την Ευρώπη να πραγματοποιεί μια μίνι αντεπίθεση παίρνοντας το προβάδισμα στην ανάπαυλα του ημιχρόνου (37-42).

Το φινάλε του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε τους Τιτάνες πίσω με 8 πόντους (54-62), έτσι το έργο τους έγινε πολύ δύσκολο στη συνέχεια.

Η εμπειρία του αντιπάλου σε συνδυασμό με την κούραση των γηπεδούχων έφεραν τη διαφορά στους 18 πόντους (64-82) που δείχνει κάπως πλασματική βάση της γενικής εικόνας του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 37-42, 54-62, 64-82.

Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 2, Τσουμας 3, Γεωργαντζάς 14( 2), Αρχοντούλης 2, Μακρής 7 (1), Μούμογλου 8, Μανδαλάκης 22 (1), Αποστολάκης 6.

Ευρώπη Πευκοχωρίου (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 7 (2), Τσιμπής 10 (2), Λαζαριδης, Τζουβάρας 4, Μαυρίδης 6, Καραμπέκης 4, Μυλωνίδης 20 (1), Κιγμέτογλου 18, Θεοδωρίδης 11, Δανάκης 2.

Διαιτητές: Τζήμα – Καρκαλέτσης