Τιτάνες Παλαμά

Έχασαν εύκολα στα Γιάννινα οι Τιτάνες!

Στα Γιάννινα κόντρα στον τοπικό ΠΑΣ αγωνίστηκαν οι Τιτάνες Παλαμά το απόγευμα της Κυριακής (27/1), στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι "κυανόλευκοι" κατάφεραν να φανούν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο μέρος, γνωρίζοντας στο δεύτερο εύκολα την ήττα με το βαρύ 92-66.

Η ομάδα του Ζαχαρέλη έμεινε στο -6 (24-18) στην πρώτη περίοδο και πήγε στην ανάπαυλα στο -8 (45-37).

Στην 3η περίοδο παρουσίασε κακή εικόνα δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους με επιμένους σκορ (25-16) να πάνε στο τελευταίο δεκάλεπτο με +17 (70-53).

Κάπου εκεί τελείωσαν όλα με τον ΠΑΣ να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 92-66.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 45-37, 70-53, 92-66.

Βίκος ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 9, Πανάρας 2, Mουζακίτης, Tσίρμπας, Πρέντζας 11(1), Kαραγκιολίδης 13(3), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 6, Πάτρας 35(2), Πανταζής 14(3), Πιστιόλης 2, Γιωτάκης.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Χανέλι 4, Ζωιτσάκος 15(2), Γκογκίδης 19(2), Κατσαδούρος 6, ΚαραΪσκάκης 7(1), Θαλιάκης, Μακρής 8(2), Γκαγκανάσιος 5, Καραδήμας 2.

Διαιτητές: Σαρακενίδης - Χατζηκώστας.