Τιτάνες Παλαμά

katevas 2024 1139X350

Φυσιολογική ήττα για τους Τιτάνες στα Γρεβενά!

Στα Γρεβενά κόντρα στον πρωτοπόρο και ισχυρή Πρωτέα αγωνίστηκαν οι Τιτάνες Παλαμά το απόγευμα της Κυριακής (3/3), στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι "κυανόλευκοι" παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα με σκορ 88-64.

Η ομάδα του Ζαχαρέλη ξεκίνησε καλά και με καλή άμυνα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +4 (12-16).

Η δεύτερη περίοδος όμως ήταν καταστροφική και ουσιαστικά τους έβγαλε εκτός διεκδίκησης του αγώνα, καθώς με επιμέρους σκορ (32-15) πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με -13 (44-31) στην πλάτη.

Ο Πρωτέας ήταν εξαιρετικός και στο δεύτερο μέρος, με τους Τιτάνες να μην μπορούν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του.

Το τελικό 88-64 μαρτυρά την εικόνα της αναμέτρηση.

ο Παλαμιώτικος σύλλογος γνώρισε μια φυσιολογική ήττα από έναν αντίπαλο που κάνει πρωταθλητισμό.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 44-31, 71-43, 88-64.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 15, Μαλούτας 7(1), Μιχαηλίδης 12(3), Γιώτας, Κλωνάρας 8, Κολοβός, Συλλάκος, Ταμπακάκος 2, Τακίδης 13(2), Μπόζιαρης 9(2), Μακρής 20(4), Μαλιούρας 2.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς, Χανέλλι 12(1), Ζωιτσάκος 4, Γκογκίδης 22(2), Κατσαδούρος 9(1), Καραϊσκάκης 9(1), Φαλιάκης, Μακρής 6(2), Αρχοντούλης 2, Καραδήμας.

Διαιτητές: Σιταρίδης - Καντερές.