Τιτάνες Παλαμά

Βαριά ήττα για τους Τιτάνες στα Τρίκαλα!

Τους Ίκαρους στα γειτονικά Τρίκαλα αντιμετώπισαν το απόγευμα της Κυριακής (20/10) οι Τιτάνες Παλαμά, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής (3ος όμιλος).

Οι "κυανόλευκοι" δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας βαριά ήττα με σκορ 104-73.

Η ομάδα του Καραμίντζιου ξεκίνησε καλά στο παιχνίδι, έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +4 (19-23) και πήγε στο ημίχρονο με το σκορ ισόπαλο (44-44).

Στο δεύτερο μέρος ο Παλαμιώτικος σύλλογος κατέρρευσε.

Με ένα καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο (30-13) είδε τη διαφορά να εκτοξεύεται στους 17 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι με τους γηπεδούχους να έχουν εξαιρετικά ποστοστά ευστοχίας και να παίρνουν τη νίκη με το εμφατικό 104-73.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 44-44, 74-57, 104-73.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 4, Βλάχος 7(2), Κολότσιος 2, Κρεμμύδας 4, Κατσαρές 32 (6), Τζορμπατζάκης 5, Μέξης 10, Τζιοβάρας, Γεωργόπουλος 11(1), Γκιουλέκας 21(4), Μπάρδας, Μακρής 8.

Τιτάνες Παλαμά (Καραμίντζιος): Γκιογκίδης 14(2), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 20(2), Σφακιανός 1, Ξένος 6(2), Μπενέκης, Φαλιάκης 8(2), Μακρής 14(2), Σκουφέζης 10, Αρχοντούλης, Καραμαλίγκας.