Τιτάνες Παλαμά

Οι Τιτάνες "λύγισαν" τη Μελίκη στην παράταση!

Οι Τιτάνες το απόγευμα της Κυριακής (27/10) φιλοξένησαν στο Κλειστό του Παλαμά τη Μελίκη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής (3ος όμιλος).

Οι "κυανόλευκοι" μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στην παράταση με 79-76 (κ.δ. 66-66).

Η αναμέτρηση είχε σε όλη τη διάρκεια τον χαρακτήρα του ντέρμπι.

Το ματς πήγαινε πόντο - πόντο μέχρι το ημίχρονο το οποίο ολοκληρώθηκε στην απόλυτη ισορροπία (29-29).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Γκουγκουτούδη έμεινε στο -8 (48-56) και τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα.

Με αντεπίθεση οι Τιτάνες στην τελευταία περίοδο οδήγησαν το ματς στην παράταση (66-66).

Εκεί έδειξαν χαρακτήρα και τελικά επικράτησαν με 79-76.

Έτσι, θα πάνε την επόμενη αγωνιστική στα Ιωάννινα με καλή ψυχολογία.

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 29-29, 48-56, 66-66 (κ.δ.), 79-76.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 20(3), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 3(1), Σφακιανός, Ξένος, Τσούμας 3, Φαλιάκης 12(4), Μακρής 10(1), Σκουφεζής 3, Αρχοντούλης.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 11(3), Μαυρίδης 27(3), Στοϊτσης 10(1), Σαζακλίδης 9, Πεϊμανίδης, Ρογγότης 2, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Τζαφέρης, Παπαδόπουλος, Λέφας 3, Ημερίδης 13(1).

Διαιτητές: Παγώνης - Γεωργούλης.