Τιτάνες Παλαμά

Ήττα - αποκλεισμός των Τιτάνων στο Κύπελλο!

Το απόγευμα της Τετάρτης (13/9) οι Τιτάνες Παλαμά έδωσαν το πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν 2017-18.

Οι "κυανόλευκοι" υποδέχτηκαν στο Κλειστό του Παλαμά, τους Ίκαρους Σερρών για την α' φάση του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Χάρη Φόρου προσπάθησε αρκετά, ωστόσο δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα από τους Ίκαρους με τελικό σκορ 81-90.

Οι Τιτάνες μπήκαν καλά στο παιχνίδι, έχοντας επαφή στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει στο -1 (37-38).

Το 3ο δεκάλεπτο όμως ήταν καταστροφικό, καθώς η αστοχία των παικτώ του Χάρη Φόρου σε συνδυασμό με την ευστοχία των αντιπάλων, οδήγησαν στο -15 (53-68), με επιμέρους σκορ 16-30!

Οι φιλοξενούμενοι στην τελευταία περίοδο, με σωστή διαχείρηση πήραν τη νίκη - πρόκριση με το τελικό 81-90.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 37-38, 53-68, 81-90.

Τιτάνες Παλαμά (Χ. Φόρος): Γεωργαντάς 13 (2), Κατσαδούρος 2, Μιλιώνης 15 (3), Αντωνίου 4, Μούμογλου 19 (3), Μανδαλάκης 13, Αποστολάκης 4.

Ίκαροι Σερρών (Σ. Ποργιόπουλος): Γρίψιος 14 (4),Σιδερίδης 6 (1), Γεωργιανός 16, Γκάτζιας 21 (3), Φώτογλου 7(1), Κακιούζης 26.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Ντόγκας (Τέγα).