Μίλησαν οι έδρες!

1
4
3

Παρί Σεν Ζερμέν και Μπενφίκα πήραν ένα ελαφρύ προβάδισμα για την πρόκριση στους "8" του Champions League, μετά τις εντός έδρας νίκες τους απέναντι σε Τσέλσι και Ζενίτ  αντίστοιχα.

Παρί Σεν Ζερμέν - Τσέλσι

Η Παρί Σεν-Ζερμέν επικράτησε με στο "Παρκ ντε Πρενς" με σκορ 2-1 της Τσέλσι και πήρε μικρό προβάδισμα πρόκρισης, μιας και το γκολ του Όμπι Μικέλ δίνει αρκετές ελπίδες στους Λονδρέζους. Για τους Παριζιάνους σκόραραν οι Ιμπραχίμοβιτς και Καβάνι.

ΠΑΡΙ ΣΖ: Τραπ, Μαρκίνιος, Τιάγκο Σίλβα, Νταβίντ Λουίζ, Μαξουέλ, Τιάγκο Μότα, Βεράτι (81' Ραμπιό), Ματουιντί (81' Παστόρε), Ντι Μαρία, Λούκας Μόουρα (74' Καβάνι), Ιμπραχίμοβιτς.

ΤΣΕΛΣΙ: Κουρτουά, Αθπιλικουέτα, Κέιχιλ, Ιβάνοβιτς, Μπάμπα, Όμπι Μικέλ, Φάμπρεγας, Ουίλιαν, Πέδρο, Αζάρ (71' Οσκάρ), Ντιέγκο Κόστα.

Σκόρερς: 39' Ιμπραχίμοβιτς, 78' Καβάνι / 45'+1 Όμπι Μικέλ

Γήπεδο: "Παρκ ντε Πρενς", Παρίσι

Διαιτητής: Κάρλος Βελάσκο Καρμπάγιο (Ισπανία)

Μπενφίκα - Ζενίτ

Με γκολ που σημείωσε ο Ζόνας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπενφίκα νίκησε 1-0 την Ζενίτ και έτσι θα πάει στην ρεβάνς της Αγίας Πετρούπολης με ελαφρύ προβάδισμα για πρόκριση στους "16" του Champions League.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Ζούλιο Σέζαρ, Αντρέ Αλμέιδα, Λίντελεφ, Ζαρντέλ, Ελιζέου, Σάμαρης, Ρενάτο Σάντσες, Πίτσι (71' Καρσελά), Γκαϊτάν, Ζόνας, Μήτρογλου (62' Ραούλ Χιμένες).

ΖΕΝΙΤ: Λοντίγκιν, Ανιουκόβ, Γκαράι, Λόμπαρτς, Κρίσιτο, Χάβι Γκαρθία, Βιτσέλ, Σατόβ, Ντάνι (87' Μαουρίσιο), Χουλκ, Τζιούμπα (74' Κοκόριν).