dimiourgia
54
kaminioti

Ο ΓΣ Μουζακίου Πασιαλής εξαργύρωσε με τον καλύτερο τρόπο την εξαιρετική του πορεία στη φετινή σεζόν.

Οι "κιτρινόμαυροι" κατάφεραν να πάρουν τον τίτλο του Υπερπρωταθλητή της Α2 ΕΣΚΑΘ, νικώντας (64-72) τον Αιολικό Βόλου στο ουδέτερο ΕΑΚ Λάρισας.

H ομάδα των Κουρμέτζα - Πλακιά δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελε μένοντας πίσω με 8 στο ημίχρονο (41-33).

Στο δεύτερο μέρος ωστόσο μπήκε αποφασιστικά και κατάφερε παίζοντας εξαιρετική άμυνα να γυρίσει την κατάσταση και να πάει στην τελευταία περίοδο με +5 (49-54).

Ψύχραιμοι στο 4ο δεκάλεπτο οι Μουζακιώτες πήραν τη νίκη με 64-72 και μαζί τον τίτλο του Υπερπρωταθλητή Α2 ΕΣΚΑΘ.

Με αυτή την επιτυχία ο ΓΣΜ πέρα από το ότι αναδείχτηκε αφεντικό ολόκληρης της Α2, πραγματοποίησε και ένα τρομερό ρεκόρ στα πρωταθλήματα ΕΣΚΑΘ, καθώς τερμάτισε τη σεζόν με το εντυπωσιακό 23-0!

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 41-33, 49-54, 64-72.

ΓΣ Μουζακίου Πασιαλής: Κουρμέτζας 4, Παπαθεοδώρου 4, Τσιτσάνης 10, Γκράβας 12, Φωτίου 15(1), Μπεμπρίου 15(2), Ομερι, Στρακάτσαλος 13, Κωνσταντάκος, Καλλιώρας, Πεσλής, Γκαραβελας.