Πρωταθλητής της Football League Νέων o Άρης!

korokidas e n
dimiourgia
54
kaminioti

Ο Άρης ήταν αυτός που κατέκτησε τον τίτλο του Πρωταθλητής της Football League Νέων επικρατώντας του Εργοτέλη με 5-3 στα πέναλτι.

Ο Άρης πήρε το προβάδισμα με τον Μπουλγουρίδη στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Εργοτέλης ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο μέρος και στο 57' έφτασε στην ισοφάριση με πλασέ του Σαϊτάκη.

Το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος, ενώ καμιά από τις δύο ομάδες δεν σκόραρε στην παράταση.

Έτσι το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, με τον Άρη να φτάνει στη νίκη με 5-3 κατακτώντας το πρωτάθλημα Κ19.

Συνθέσεις:

Άρης Κ19: Σταυρίδης, Καλλίδης, Δεληζάνος, Μπακαλιάνης (73' λ.τ. Μουρατίδης), Γιάντσος, Παπαγεωργίου, Μπουλγουρίδης, Ψωματάκης, Δουζδαμπάνης (70' Ιωσηφίδης), Καρβούνης (95' Χατζηπιρπιρίδης), Χατζηιγνατιάδης (85' Μπακουτσής).

Εργοτέλης Κ19: Κορνηλάκης, Λούσι (111' λ.τ. Μιφτάρι), Πλαϊτάκης, Κοτάντος (79' Κεφαλούκος), Κουτεντάκης, Τσακάνι, Κατσούρι, Σαϊτάκης (108' Σαμπροβαλάκης), Κουτσογιαννάκης, Μαυροματίδης, Δουλγεράκης.