ilios

tsitoglou2

vlaxakis 750x250

noshleia sto spiti cover

Η Κ-19 της Αναγέννησης Καρδίτσας κέρδισε 1-0 την αντίστοιχη της Νίκης Βόλου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Νέων.

Το γκολ - νίκης πέτυχε ο Τσατσαρώνης στο 32ο λεπτό.

Η ενημέρωση της ΑΣΑ:

Την εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η κ-19 του Συλλόγου μας με σκορ 1-0 απέναντι στην αντίστοιχη της Νίκης Βόλου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Νέων.

Η ομάδα μας ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες και άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό της συνάντησης με τον Τσατσαρώνη.
Στο 2ο ημίχρονο η Νίκη Βόλου ανέβηκε στο γήπεδο, πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης, αφήνοντας χώρους στην ομάδα μας που όμως σε όσες αντεπιθέσεις είχε δεν κατάφερε να κλειδώσει το τρίποντο.

Ωστόσο στα εναπομείναντα λεπτά το σκορ δεν άλλαξε με την κ-19 του Συλλόγου μας να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης, οι οποίοι είναι οι πρώτοι της στο πρωτάθλημα.