ΣΠΑΚ

Απρόσμενη ήττα για τον γυναικείο ΣΠΑΚ!

Μια απρόσμενη ήττα γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου (18/11) το γυναικείο τμήμα του ΣΠΑΚ.

Τα κορίτσια του ΣΠΑΚ στο παιχνίδι στα Τρίκαλα με αντίπαλο τον τοπικό Φιλαθλητικό, ήταν μπροστά στο σκορ με 0-2, ωστόσο "κατάφεραν" να ηττηθούν με 3-2 σετ.

Η Καρδιτσιώτικη ομάδα έδειξε δύο διαφορετικά πρόσωπα, κάνοντας ένα μουδιασμένο ξεκίνημα στον αγώνα, ενώ από τα μισά του 1ου σετ τα κορίτσια με... όπλο τα εξαιρετικά ποσοστά στην υποδοχή δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 0-2.

Η έλλειψη συγκέντρωσης όμως αργότερα κατέστρεψε το καλό παιχνίδι του ΣΠΑΚ, ο οποίος πέταξε δύο βαθμούς παίρνοντας τελικά μόνο ένα βαθμό από αυτό το... δικό.

Τα σετ: 22-25, 18-25, 25-17, 25-14, 15-12.

ΣΠΑΚ (Αλεξίου Α. - Χαβρουζάς): Κωνσταντίνου, Κολοκύθα, Παπαστεφάνου, Κανάκη, Καρακαξά, Παγώνη Μ.(λ), Καρατζιά, Παπασακελλαρίου(λ), Τάκα, Παγώνη Α., Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου.