ΣΠΑΚ

Ανατροπή... μισή παραμονή για ΣΠΑΚ!

Μια τεράστια νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου (4/3) στο Κλειστό ο ΣΠΑΚ στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της Α2 Β Όμιλος - 1ος Υποόμιλος.

Η Καρδιτσιώτικη ομάδα κατάφερε να κάνει μια τρομερή ανατροπή από (0-2) νικώντας τελικά με 3-2 σετ τον ΑΣΠ Απόλλων.

Πρόκειται για μια νίκη - ανάσα που ανεβάζει τους "τρικολόρ" βαθμολογικά και ψυχολογικά ενόψει συνέχειας.

Ο ΣΠΑΚ δεν μπήκε τόσο καλά στο παιχνίδι χάνοντας τα δύο πρώτα σετ με το ίδιο σκορ 22-25.

Από το 3ο και μετά όμως μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο παίρνοντας μια παλικαρίσια νίκη μπροστά στο υπέροχο κοινό του που τον στήριξη σε ολόκληρη την αναμέτρηση.

Αρχικά μείωσε σε 1-2 (25-20) στο 3ο σετ, και σε ένα εκπληκτικό 4ο (26-24) έκανε το 2-2 κι ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ματς μπολ στο (23-24).

Έτσι, στο τάι μπρέικ κρίθηκε το παιχνίδι με τον ΣΠΑΚ πιο ψύχραιμο να παίρνει τελικά το 5ο και τελευταίο σετ (15-12).

Αυτό το τελικό 3-2 σετ, δίνει 2 πολύτιμους βαθμούς στον ΣΠΑΚ που σκέφτεται πλέον τη δύσκολη συνέχεια.

Τα σετ: 22-25, 22-25, 25-20, 26-24, 15-12.