"Αυτοκτόνησε" ο ΑΣΚ στο ντέρμπι με τον Ερμή Αγιάς!

arvithas

ilios

Τον Ερμή Αγίας υποδέχτηκε το απόγευμα του Σαββάτου (18/11) ο ΑΣΚ, σε ένα θεσσαλικο ντέρμπι, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α2.

Οι "κυανόλευκοι" παρότι πήγαν με +11 στο ημίχρονο (44-33) "αυτοκτόνησαν" στο δεύτερο, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 70-74.

Η ομάδα του Λευτέρη Καλογήρου, μπήκε αρκετά καλά στο παιχνίδι, έχοντας τον έλεγχο του ρυθμού.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τον ΑΣΚ καθώς με το επιμέρους (10-24) έμεινε πίσω στο σκορ.

Η Αγιά κατάφερε στη συνέχεια να διατηρήσει το προβάδισμα σε μια τέταρτη περίοδο όπου το ματς ήταν ντέρμπι με τους δύο αντιπάλους να βρίσκονται κοντά στο σκορ.

Ο ΑΣΚ δεν μπόρεσε να πάρει αυτό που ήθελε γνωρίζοντας μια άσχημη ήττα (70-74), που τον αφήνει χαμηλά στη βαθμολογία.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 44-33, 54-57, 70-74.

ΑΣ Καρδίτσας (Καλογήρου): Τζόρτζεβιτς 27, Λεπενιώτης, Ψαρόπουλος 3 (1), Τεπετίδης 3, Μαυρογιάννης 6, Παππάς, Αμπαράς 6 (2), Καμαριώτης 4, Παπαδόπουλος 10, Τριχόπουλος 8 (2), Θέος 3.

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 10 (2), Χρυσόπουλος 10, Δεμερτζής 10, Καλλές 8, Κόμματος 14 (3), Τριανταφύλλου 6 (1), Λόλας 16 (1), Παπαδόπουλος.

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ. - Συμεωνίδης - Λόρτος (Τέγα)