Τιτάνες Παλαμά

Ήττα στην Ξάνθη για τους Τιτάνες!

Νέα ήττα γνώρισαν την Κυριακή (1/4) οι Τιτάνες Παλαμά, αυτή τη φορά στην Ξάνθη από την τοπική Ασπίδα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής (Βορράς).

Οι "κυανόλευκοι" κατάφεραν να μείνουν ανταγωνιστικοί μόνο για ένα ημίχρονο, το οποίο έκλεισαν στο -6 (35-29).

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους και με ένα επιμέρους σκορ (32-17) στην 3η περίοδο, "καθάρισαν" την υπόθεση νίκη.

Το τελικό 87-66, αδικεί κάπως την προσπάθεια των Τιτάνων που σε κάθε αγώνα δίνουν όλες τους τις δυνάμες για το καλύτερο δυνατό.

Τα δεκάλεπτα: 12-13, 35-29, 67-46, 87-66.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννιδης): Σαββίδης 11(1), Γκέλιος 20, Παπαδάκης 5(1), Αμούτζιας, Γρούδος 12, Τσιώγκας 9(2), Στεφανίδης 10(2), Κλωνάρας, Άνθης, Κουτσογιάννης 14, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 6.

Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μούμογλου 19 (3), Μανδαλάκης 21(2), Αποστολάκης, Μακρής 8(2), Μπιζιώτης 2, Τσούμας 2, Γεωργάντζας 13, Κατσαδούρος.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Τσιρτσιμαλης